Вибір особистої охорони: поради експертів

20.07.2019

Щоб довірити свою безпеку тілоохоронцю, ви повинні бути впевнені у своєму виборі. Для цього варто відповідально підійти до підбору кандидатів на цю посаду. Основними професійними якостями для тілоохоронця є не тільки бездоганна фізична підготовка, а й уміння раціонально оцінювати ситуацію, рівень загроз і приймати вірне рішення, здатне гарантувати вашу безпеку. Професійний охоронець, незважаючи на вдаваний спокій і розслабленість, завжди має бути напоготові, аналізувати все, що відбувається навколо, і оцінювати джерела потенційних загроз і небезпеки.

Зараз фізичну охорону потребують дедалі більше людей. Починаючи від бізнесменів, службовців різних рівнів, політиків, журналістів, публічних осіб, які постійно знаходяться в зоні ризику, і без особистої охорони просто не можуть обійтися. Також тілоохоронці потрібні людям, які володіють цінною інформацією, або мають недоброзичливців. В таких випадках є потенційна загроза не лише вашому життю, але й безпеці ваших рідних і близьких людей.

Наявність охорони може сприйматися як відповідність статусу і показник престижу. У когось є вагомі причини побоюватися за своє життя чи безпеку родини. Для когось особиста охорона – впевненість в непередбачуваних ситуаціях. Проте сьогодні послуги тілоохоронця – це не розкіш, а вимога доби. Це єдиний спосіб почуватися безпечно за будь-яких умов.

Наші експерти з фізичного захисту поділилися особливостями своєї роботи та порадили, на що звертати увагу при виборі тілоохоронця:

  • Існує стереотип, що тілоохоронці повинні бути потужної комплекції зростом під 2 метри. Проте реальність така, що, насправді, це залежить від конкретної вимоги. Пробивати шлях серед натовпу або ж залишитися непоміченим серед людей – різні задачі, кожна з яких потребує певної специфіки підготовки і вигляду тілоохоронця. Це схоже з вибором автомобіля: іноді вам треба позашляховик, щоб проїхати будь-де, а іноді компактне авто, для якого завжди знайдеться місце на паркінгу великого міста.
  • Бувають ситуації, коли тілоохоронець не може використати зброю, що пов’язане зі специфікою загрози. Саме тому охоронець, який володіє навиками рукопашного бою має бути в пріоритеті. Йдеться не тільки про перевагу даного професіонала, а про гарантію вашої безпеки при будь-якій загрозі.
  • Окрім досвідченості в бою та вміння захистити клієнта будь-яким способом, кожен працівник фізичного захисту зобов’язаний мати навики надання домедичної допомоги. Це та вимога, яку краще врахувати і не скористатися цією опцією, аніж опинитися в ситуації, коли треба надати першу медичну допомогу, а людини з відповідним досвідом поруч не виявиться.
  • Народна мудрість «якщо є сила – розуму не треба» давно застаріла і не працює в нашій сфері. Людина, яка претендує на посаду тілоохоронця, має бути всебічно розвинута, зокрема інтелектуально. Вміння мислити нестандартно, швидко приймати рішення в критичних ситуаціях та адаптуватися до будь-яких умов, – всі ці задачі,  з якими щоденно стикаються спеціалісти особистої охорони, потребують високих інтелектуальних здібностей. Та й вміння тілоохоронця при потребі підтримати розмову з будь-якої теми буде черговим підтвердженням вашого статусу.

Вибір особистої охорони – процес, який вимагає свідомого і відповідального ставлення з боку клієнта. Однак ці зусилля варті того, адже врахувавши наші поради, ви будете впевнені у вашому тілоохоронцеві і зможете без вагань довірити йому своє життя.